٢٣ درصد کاهش سود هاینکن با تورم اروپا

بطری شیشه ای هاینکن

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، فایننشال تایمز روزنامه اقتصادی شناخته شده دنیا در گزارش دیروزش وضعیت تولید و فروش آبجوسازی هاینکن را بررسی کرده است. این روزنامه نوشته است با وجود اینکه هاینکن «یک غول جهانیست» اما نتوانسته از تاثیر تورم و افزایش هزینه‌های انرژی در سال گذشته فرار کند.

فایننشال تایمز گزارش داده است: هاینکن برای جبران هزینه‌های رو به رشد تولید، قیمت نوشیدنی‌هایش را 13درصد افزایش داد اما مصرف کننده‌ها راضی نبودند و سراغ نشان‌های تجاری ارزان رفتند. در نهایت امروز شاهد کاهش 5.6 درصدی حجم تولید و کاهش 23 درصدی سود عملیاتی هاینکن در نیمه اول 2023 نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

هاینکن این شرایط را ناشی از زمینه‌های چالش برانگیز اقتصادی دنیا می‌داند و تاکید کرده است که در واکنش به افزایش هزینه‌های ورودی و نرخ حمل و نقل، مجبور به افزایش قیمت بوده و این موضوع تاثیر کلیدی بر بازارش در اروپا و آسیا گذاشته است.

تحلیلگران اقتصادی به فایننشال تایمز گفته‌اند که از جبران سود از دست رفته هاینکن در نیمه دوم سال مطمئن نیستند؛ با این حال سخنگوی هاینکن گفته است که شرکتش از تلاش برای بازاریابی و فروش و جبران سود از دست رفته عقب نشینی نمی‌کند.

اوضاع سایر آبجوسازی‌ها چطور است؟

این روزنامه اقتصادی نوشته است: زمانی که هاینکن محصولاتش را ناشی از تورم اروپا گران می‌کرد تنها نبود. سایر تولیدکنندگان آبجو مانند آبجوسازی بلژیکی AB InBev ، قبلاً در سال 2022 افزایش قیمت‌ها را برای همگام شدن با تورم اعمال کرده بود اما توانست سود دهی‌اش را تا حدودی تضمین کند.

بزرگترین آبجوساز جهان و سازنده Budweiser و Stella Artois در سه ماهه اول سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل  13.6 درصد افزایش سود داشته است. آبجوسازی آمریکایی coors که تولید کننده نوشیدنی‌های ارزان قیمت است نیز از این فرصت استفاده کرده و توانسته در مقابل رقبای گرانقیمتش سود خوبی کسب کند.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

مجمع سالیانه بهنوش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، مجمع عمومي عادی سالانه شركت بهنوش ايران پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴٠۳ در مرکز همایش های پژوهشگاه نفت برگزار شد. این مجمع با حضور۸۱/۸۱ درصد صاحبان سهام و یا نمایندگان قانونی آنها بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي، شرکت مادر تخصصي مالي

ادامه مطلب »

خانواده بزرگ بهنوش عید غدیر خم را جشن گرفت

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، جشن بزرگ عید غدیر خم در زمین چمن کارخانه مرکزی بهنوش ایران با حضور پرسنل تلاشگر و خانواده های محترم ایشان به همراه آقای دکتر نبی الله مجد رئیس هئیت مدیره شرکت، آقایدکتر اسداللهی مدیر منابع انسانی هلدینگ صنایع

ادامه مطلب »

بهنوش ایران در نمایشگاه آگرفود ۱۴٠۳

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، نمایشگاه اگروفود ۲۰۲۴ تهران با حضور ده ها شرکت مطرح ایرانی و بین المللی برگزار شد. بهنوش ایران میراث دار برند های نام آشنایی همچون دلستر، دوغ آبعلی، تاک، سینرژی و .. بعنوان بزرگترین تولید کننده ماءالشعیر در خاورمیانه

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا