سؤالات متداول

دانه مالت به دانه جوانه زده غلات گفته می شودو لغتی است که به زبان فرانسوی و انگلیسی هم به همین نام نامیده می شود و در ایران هم مصطلح است . دانه مالت جو از جوانه زنی دانه جو به دست می آید و ماده اصلی تولید آبجو و یا ماءالشعیر می باشد . دانه مالت سرشار از ویتامین های ب ۱ ، ب ۲ ، ب ۳ ، ب ۸ ، ای و کا و همچنین سرشار از منابع معدنی فسفر ، آهن و مس است.

برخی از شرکت­‌ها از عصاره تغلیظ شده برای تولید نوشیدنی مالت استفاده می­‌کنند. عصاره مالت مصرفی در مخازن ویژه­ تا رسیدن به غلظت نهایی تغلیظ و سپس بسته­‌بندی شده و در اختیار تولیدکنندگان نوشیدنی مالت قرار می‌گیرند. این عصاره‌ها به دلیل تغلیظ شدن و طول دوره نگهداری، تا حدی دچار کاهش خواص تغذیه‌ای می­‌شوند. همچنین تأمین عصاره مالت با کیفیت مرغوب نیز چالش دیگری است که تولیدکنندگان نوشیدنی مالت با آن رو­به­‌رو هستند این در حالی است که شرکت بهنوش ایران با در اختیار داشتن تکنولوژی تولید مالت از جو و انجام فرآوری بر روی دانه مالت، بدون نیاز به تغلیظ و ماندگاری به صورت مستقیم از مالت برای تولید نوشیدنی استفاده می­‌کند و این باعث غنی­‌ترشدن محصول تغذیه­‌ای می­‌گردد.

شرایط نگهداری تمامی محصولات بر روی لیبل‌های آن‌ها درج گردیده است . ولی به صورت کلی تمامی محصولات باید در جای خشک و خنک و دور از تابش نور خورشید نگهداری شوند.

خیر، به دلیل اعمال فرآیند پاستوریزاسیون بر ماءالشعیرهای تولیدی تمامی میکرواورگانیسم های موجود در این محصولات غیرفعال می‌شود . در نتیجه نیازی به استفاده از هیچ گونه نگهدارنده نمی‌باشد. ‌

از خصوصیات نوشیدنی­‌های مالت، خاصیت آرام بخشی و کاهش سطح استرس می‌باشد. مالت جو دارای اسیدآمینه ترپتوفان است که نقش مهمی در ایجاد حس آرامش دارد. همچنین ویتامین‌های گروه ب و منیزیم در مالت جو باعث کاهش میزان سطح اضطراب می‌گردد. رازک از دیگر مواد اولیه مورد مصرفی در فرآیند تولید نوشیدنی مالت است که عصاره آن عامل ایجاد طعم تلخ این نوشیدنی‌ها می‌باشد. رازک گیاهی دارای ارزش دارویی می‌باشد. این گیاه آرام بخش و خواب آور ملایم (با افزایش سرعت به خواب رفتن و کیفیت خواب) و همچنین ضد تنش عصبی و اضطراب، دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی و مُدر می‌­باشد.

نوشیدنی‌های میوه‌ای گازدار یکی از نوشیدنی‌های پر طرفدار و پرمصرف است که به دلیل طعم شیرین و گازدار بودن آن، مورد استفاده تمام سنین قرار دارد. نوشیدنی­‌های میوه‌ای گازدار یک محصول بسیار عالی است، این محصول بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده، از مواد کاملاً طبیعی تولید می‌شود که به دلیل پاستوریزه شدن ماندگاری بالایی دارد.

 نوشابه‌های انرژی‌زای گازدار سینرژی و استارت، اثری محرک مانند قهوه و چای دارند و می‌توانند در رفع بی حالی و خستگی ناشی از کار مفید واقع شوند. بسیاری از افراد در باشگاه‌های ورزشی و یا حین کارهای سخت از نوشیدنی‌های سینرژی و استارت استفاده می­‌کنند.

نوشیدنی مالت با برند دلستر، نوشیدنی‌های میوه‌ای گازدار و بدون گاز با برندهای تاک و آلوئه‌ورا و دادلی، دوغ با برند آبعلی، آب معدنی با برند بهنوش، نوشابه انرژی زا با برندهای سینرژی و استارت، نوشیدنی عرقیات گیاهی گازدار با برند آرامیس و نوشیدنی لیمونعناع (موهیتو)، نوشابه با برند ایراندا.

ماءالشعیر بهنوش از مالت ( جو جوانه زده ) و گیاه شفابخش رازک تشکیل شده و حاوی ویتامین های گروه B , C می باشد و پاستوریزه ، فاقد رنگ و مواد نگهدارنده است . 

دلستر برند اختصاصی شرکت بهنوش ایران است به معنی ” دلخواه ” اما ماءالشعیر در ایران به گروه محصولات تهیه شده از مالت اطلاق می­‌گردد. از آنجایی که بهنوش ایران اولین شرکت تولیدکننده ماءالشعیر در ایران بوده، عموم مردم ماءالشعیر را با نام پرآوازه دلستر می­‌شناسند.

درج این کلمه روی لیبل‌ها به این معنا می‌باشد که این محصولات تحت فرآیند پاستوریزه قرار گرفته‌اند . پاستوریزه کردن فرآیندی است که طی آن مواد غذایی را تا دمای خاصی حرارت می‌دهند تا میکروب‌های موجود در آن مانند باکتری‌ها ، مخمرها و… کشته یا غیر فعال شوند. 

بله! نوشیدنی مالت لایت، کلاسیک و بلک.

بله با هماهنگی با واحد روابط عمومی امکان بازدید وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا